Az Egyesült Államokban ma tartott 2024-es elnökválasztásra több tízmillióan adják le levélben a szavazatukat, arra azonban kevesen gondolnak, hogy néhány amerikai állampolgár a Nemzetközi Űrállomáson tartózkodik a szavazás napján. Az állomáson szolgálatot teljesítő négy amerikai űrhajós természetesen nem esik el a szavazati jogától; ők is leadhatják a voksukat az USA következő elnökének személyére. A szavazás folyamata és technikai háttere ugyan egyedülálló kihívásokat jelent, de a NASA és a texasi törvényhozás együttműködésének köszönhetően megoldható - írta meg a Space.com.
Hónapokig tartó felfüggesztés után 2025-ben újra űrsétárára kerülhet sor a Nemzetközi Űrállomáson (ISS), miután az űrruhák hibája miatt júniusban beszüntettek minden olyan tevékenységet, amelyhez az asztronutáknak el kell hagynia az állomást - írta meg a Gizmodo a Space.com riportja alapján.
A SpaceX űrhajójával hazaindulni készülő négy űrhajós kénytelen tovább maradni a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) a Milton hurrikán miatt. A NASA bejelentette, hogy a Crew-8 küldetés március óta Föld körüli pályán lévő legénysége legkorábban október 13-án, vasárnap landolhat - írta a Futurism.
A Milton hurrikán alig 12 óra vált 1-es kategóriájúból 5-ös kategóriájúvá, ami az Atlanti-óceánon valaha megfigyelt egyik leggyorsabb erősödés – írja az IFLScience. A NASA közzétett egy videót a hurrikánról, amit az űrből rögzített a Nemzetközi Űrállomás.
Elindult a Nemzetközi Űrállomás felé egy Szojuz MS-26 űrhajó egy amerikai és két orosz űrhajóssal a fedélzetén szerda este a Bajkonur űrközpontból - közölte az orosz állami űrügynökség.
A NASA két űrhajósa, akik júniusban a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) repültek a Boeing Starliner kapszulájával, várhatóan a SpaceX űrhajójával térnek vissza a Földre jövő év elején. Az amerikai űrügynökség szombati közleménye szerint a döntés hátterében a Starliner meghajtórendszerével kapcsolatos problémák állnak, amelyek túl kockázatossá tették volna a legénység hazaszállítását – számolt be a Reuters.
A NASA továbbra is vizsgálja a Boeing űrkapszulájával kapcsolatos problémákat, ami befolyásolja két amerikai űrhajós visszatérését a Földre a Nemzetközi Űrállomásról. Az űrügynökség szakemberei intenzíven dolgoznak a helyzet elemzésén és a lehetséges megoldásokon. A döntés a visszatérés időpontjáról és módjáról várhatóan a következő napokban születik meg – írta meg a Bloomberg.
Amerikai parancsnokkal, egy indiai és egy lengyel űrhajóssal együtt indul majd a Nemzetközi Űrállomásra Kapu Tibor magyar űrhajós, aki Cserényi Gyula tartalékos űrhajóssal már Houstonban készül a küldetésre - mondta az űrkutatásért felelős miniszteri biztos hétfőn az M1 aktuális csatornának.
A Boeing az utóbbi években számos kudarcot könyvelhetett el a lakossági repülőgépeit érintő meghibásodások miatt. Az idei év egyik leggyakrabban tárgyalt "űr-sztorija", a Boeing Starliner űrkapszula első, embereket is szállító tesztrepülése körül kialakult botrány pedig tovább tépázhatja a vállalatba vetett bizalmat. A kétfős legénység június 5-ei fellövését már alapból majdnem egy éves késlekedés előzte meg, míg az űrhajót érintő meghibásodások miatt az eredetileg 8 napra tervezett küldetést határozatlan időre meghosszabbították. A legfrissebb hírek pedig arról szólnak, a NASA-nak elfogyhatott a türelme és esélyes, hogy végül a SpaceX fogja hazaszállítani az immár 2 hónapja az űrállomáson tartózkodó asztronautákat.
Több mint nyolc hete, pontosan 3 hónapja indult útnak a Boeing Starliner űrhajója, a Kennedy űrközpontból kétfős legénységével a Nemzetközi Űrállomás (ISS) felé. Akkoriban a NASA azt nyilatkozta, hogy az űrhajó legénysége egy hét után érkezik majd vissza a Földre, azonban a többszöri elhalasztás után az űrhajósok még mindig nem térhetett haza. Egyes források szerint benne van a pakliban, hogy a Boeing hibái miatt a NASA Elon Musk vállalatával, a SpaceX-szel hozná haza a fent rekedt legénységet - írta meg az Ars Technica.
A Nemzetközi Űrállomás (ISS) több mint két évtizede szolgálja az emberiség tudományos és technológiai fejlődését, azonban most megszületett a megállapodás az űrállomás lebontásáról. A megbízást Elon Musk SpaceX vállalata nyerte meg- jelentette a Sky News.
Oroszország új űrállomás építését tervezi, amelynek első négy modulját 2030-ig állítanák Föld körüli pályára.
Egy floridai család kártérítési pert indít a NASA ellen, miután az év elején egy űrből érkező tárgy megrongálta otthonukat - számolt be a CBS News.
Kisebb technikai hibákkal megbirkózva megérkeztek csütörtökön a NASA asztronautái a Nemzetközi Űrállomásra (ISS).
Elon Musk SpaceX nevű rakétatársasága szerdán indította útjára a Nemzetközi Űrállomás következő, hosszú távú szolgálatteljesítésre kijelölt személyzetét. A küldetésben az orosz-ukrán háború és a látványos diplomáciai elhidegülés ellenére egy orosz kozmonauta is részt vehet az űrrepülésen, két amerikai és egy japán űrhajós mellett - írta meg a Reuters.
Az amerikai űrügynökség, a NASA erőteljesen bírálta Oroszországot, amiért a Nemzetközi Űrállomást arra használta, hogy népszerűsítse az ukrajnai inváziót – írja a Space News.
Hirtelen rájöttek az Amazonnál is, hogy egy részük "elavult".
Hírfolyamunk az ukrajnai háborúról percről percre.
Megszólalt Németország külügyminisztere.
Fotókon a szükségállapotot okozó tűz.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?