Elindult a Nemzetközi Űrállomás felé egy Szojuz MS-26 űrhajó egy amerikai és két orosz űrhajóssal a fedélzetén szerda este a Bajkonur űrközpontból - közölte az orosz állami űrügynökség.
A NASA két űrhajósa, akik júniusban a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) repültek a Boeing Starliner kapszulájával, várhatóan a SpaceX űrhajójával térnek vissza a Földre jövő év elején. Az amerikai űrügynökség szombati közleménye szerint a döntés hátterében a Starliner meghajtórendszerével kapcsolatos problémák állnak, amelyek túl kockázatossá tették volna a legénység hazaszállítását – számolt be a Reuters.
A NASA továbbra is vizsgálja a Boeing űrkapszulájával kapcsolatos problémákat, ami befolyásolja két amerikai űrhajós visszatérését a Földre a Nemzetközi Űrállomásról. Az űrügynökség szakemberei intenzíven dolgoznak a helyzet elemzésén és a lehetséges megoldásokon. A döntés a visszatérés időpontjáról és módjáról várhatóan a következő napokban születik meg – írta meg a Bloomberg.
Amerikai parancsnokkal, egy indiai és egy lengyel űrhajóssal együtt indul majd a Nemzetközi Űrállomásra Kapu Tibor magyar űrhajós, aki Cserényi Gyula tartalékos űrhajóssal már Houstonban készül a küldetésre - mondta az űrkutatásért felelős miniszteri biztos hétfőn az M1 aktuális csatornának.
A Boeing az utóbbi években számos kudarcot könyvelhetett el a lakossági repülőgépeit érintő meghibásodások miatt. Az idei év egyik leggyakrabban tárgyalt "űr-sztorija", a Boeing Starliner űrkapszula első, embereket is szállító tesztrepülése körül kialakult botrány pedig tovább tépázhatja a vállalatba vetett bizalmat. A kétfős legénység június 5-ei fellövését már alapból majdnem egy éves késlekedés előzte meg, míg az űrhajót érintő meghibásodások miatt az eredetileg 8 napra tervezett küldetést határozatlan időre meghosszabbították. A legfrissebb hírek pedig arról szólnak, a NASA-nak elfogyhatott a türelme és esélyes, hogy végül a SpaceX fogja hazaszállítani az immár 2 hónapja az űrállomáson tartózkodó asztronautákat.
Több mint nyolc hete, pontosan 3 hónapja indult útnak a Boeing Starliner űrhajója, a Kennedy űrközpontból kétfős legénységével a Nemzetközi Űrállomás (ISS) felé. Akkoriban a NASA azt nyilatkozta, hogy az űrhajó legénysége egy hét után érkezik majd vissza a Földre, azonban a többszöri elhalasztás után az űrhajósok még mindig nem térhetett haza. Egyes források szerint benne van a pakliban, hogy a Boeing hibái miatt a NASA Elon Musk vállalatával, a SpaceX-szel hozná haza a fent rekedt legénységet - írta meg az Ars Technica.
A Nemzetközi Űrállomás (ISS) több mint két évtizede szolgálja az emberiség tudományos és technológiai fejlődését, azonban most megszületett a megállapodás az űrállomás lebontásáról. A megbízást Elon Musk SpaceX vállalata nyerte meg- jelentette a Sky News.
Oroszország új űrállomás építését tervezi, amelynek első négy modulját 2030-ig állítanák Föld körüli pályára.
Egy floridai család kártérítési pert indít a NASA ellen, miután az év elején egy űrből érkező tárgy megrongálta otthonukat - számolt be a CBS News.
Kisebb technikai hibákkal megbirkózva megérkeztek csütörtökön a NASA asztronautái a Nemzetközi Űrállomásra (ISS).
Elon Musk SpaceX nevű rakétatársasága szerdán indította útjára a Nemzetközi Űrállomás következő, hosszú távú szolgálatteljesítésre kijelölt személyzetét. A küldetésben az orosz-ukrán háború és a látványos diplomáciai elhidegülés ellenére egy orosz kozmonauta is részt vehet az űrrepülésen, két amerikai és egy japán űrhajós mellett - írta meg a Reuters.
Az amerikai űrügynökség, a NASA erőteljesen bírálta Oroszországot, amiért a Nemzetközi Űrállomást arra használta, hogy népszerűsítse az ukrajnai inváziót – írja a Space News.
Kikötött a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) a Boeing CST-100 Starliner nevű kísérleti űrkapszulája szombat hajnalban - jelentették hírügynökségek.
A Roszkoszmosz nem szállít több rakétahajtóművet az Egyesült Államokba, emellett a Nemzetközi Űrállomás orosz-német együttműködése is leáll.
Az Egyesült Államok szerint Oroszország veszélybe sodorta a Nemzetközi Űrállomás (ISS) űrhajósait, amikor egy műholdak elleni rakétát tesztelt.
Megérkezett a Földre a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) a SpaceX amerikai magánvállalat űrhajója, fedélzetén három amerikai és egy japán asztronautával, akik 168 napot töltöttek a világűrben. A leszállást az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA élőben közvetítette.
Kemény fellépést is ígért Maros Sefcovic.
A menekültüggyel kapcsolatos bírósági döntés miatt.
Nem véletlenszerűen sorsolják ki a regisztrálók között a pénzt, hanem előre megnézik, kiből lenne jó szóvivő.
Nagyon sok félrevezető próbálkozást láttak, fel is léptek ellenük - mondta.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az orosz-ukrán háború végkimenetele is múlhat az amerikai szavazókon.
A Tesla-főnök korábban demokrata szavazó volt.
A vártnál gyászosabb GDP-adat a forintot is megütötte.